Covid-19 Gayrimenkul Yönetimini Nasıl Etkiliyor ?

Franchise Danışmanlık - Franchise - Covid-19 Gayrimenkul Yönetimini Nasıl Etkiliyor ?

Covid-19 pandemisi’nin işletmelerin çalışma şeklini değiştirmesiyle birlikte, konut ve ticari gayrimenkul ve emlak yönetimi uzmanları büyük değişiklikler beklemektedir. Giderek daha fazla mülk sahibi, bu krizin etkileriyle başa çıkmak için gayrimenkul profesyonelleri ve mülk yöneticileri kiralarken, franchisor’lar daha fazla destek sunmaya başlamalı ve iş modellerini yeni normale hitap edecek şekilde uyarlamalıdır.

Gayrimenkul ve mülkiyet yönetiminin geleceği 

Bu salgın, genel olarak gayrimenkul endüstrisini yeniden değerlendirmek ve yeniden yapılandırmak için harika bir fırsat sağlayabilir. Görme şeklimiz, şimdi politika ve uygulamaları şekillendirmek için iyi bir zamandır; böylece mülk yöneticileri, ilerleyen kiracılarla nasıl iletişim kurduğundan emin olabilirler. Bu, çift yönlü iletişim online kiralama ve başvuru formları gibi teknoloji yeniliklerini içerebilir.

İş uygulamalarını değiştirmenin yanı sıra, franchisor’lar da satıcı ortaklıklarına bakmalıdır.

Bu krizden sonra, franchise alanların daha iyi destek altyapılarına, takibi kolay iş akışı süreçlerine ve franchise sahiplerinin başarı için konumlandırıldığın’dan emin olmak için online eğitim programlarına ihtiyacı olacaktır. Bayiler için yenilikçi eğitim programlarını ve müşteriler için benzersiz deneyimleri desteklemek üzere satıcılarla sıkı ortaklıklar kurmalıdırlar.

Emlak ve emlak yönetiminin geleceği şu anda biraz belirsiz olabilir, ancak ne olursa olsun, franchisor’lar, ister online gösteriler sunarak, iletişim araçlarını kullanarak veya üzerinde ayarlamalar yaparak olsun, birinci sınıf franchise sahibi desteği sağlamalıdır. Şu anda mülk yönetimi franchise sahiplerinin franchise sahipleriyle yakın çalışma ve kiracılarla nasıl iletişim kuracakları konusunda kendilerine güven duymalarına yardımcı olma zamanı.

Covid-19, 2020 için iş büyüme yörüngelerini yavaşlatmış olsa da, sonunda daha istikrarlı bir pazar ortamına döneceğiz ve mülk yönetimi şirketlerinin değişen tüketici davranışlarını anlamaları ve iş stratejilerini en iyi konuma getirmeleri için önemli hale gelmeleri önemli olacak başarılı olmak ve uzun vadeli büyümeyi sağlamak mümkündür.