Hangi Franchise Modeli Size Uygun?

Franchise Danışmanlık - Franchise - Hangi Franchise Modeli Size Uygun?

Hangi franchise modelinin işletmeniz için doğru olduğunu hangi faktörlerin belirlediğini öğrenin.

En yaygın franchise, fast food franchise restoranlarıydı. Modern teknoloji, piyasaya seçilebilecek farklı modeller sunan çeşitli iş modelleri getirmiştir.

Ev tabanlı işletmeler

Ev tabanlı işletmeler, teknolojinin birçok ticari etkinliğin uzaktan gerçekleştirilmesini mümkün kıldığından bu günlerde oldukça popülerdir. Bu işletmeler muhasebe ve profesyonel hizmetler, danışmanlık, dijital ve diğer pazarlama hizmetlerini ve çeşitli diğer modelleri içerir. Bu franchise modelleri, sahiplerine daha düşük işletme giderleri, hızlı ve kolay başlangıç ​​ve evden çalışma kolaylığı gibi birçok avantaj sunuyor. Ev tabanlı bir franchise işletmesini değerlendirirken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  1. İyi bir zaman yönetimi yapabiliyor musun? Evden çalışmak, aynı yerde yaşamanıza ve çalışmanıza izin verir; bu, bazıları için harikadır, bazıları için de kabustur. Bir çoğu, çocuklar, evcil hayvanlar, eş veya hatta TV ya da ev projeleri gibi evlerin dikkatini dağıtmak için çalışmaya konsantre olmakta zorlanıyor. .
  2. Düzenli bir çalışma programı oluşturmak için kendinize belirli başlangıç ​​ve bitiş zamanları vermelisiniz.
  3. Kilitli bir kısım var. Özel ve profesyonel bir çalışma alanına sahip olmanız gerekecektir. Ek olarak, günün sonunda ofis kapısını kapatmanız ve ev hayatına odaklanmanız da aynı derecede önemlidir.

Mobil işletmeler

Bazı işletme sahipleri, bir ofise veya mağazaya bağlı kalmak yerine, sahada çalışmayı tercih ediyor. Mobil işletmeler esnek olabilir ve daha düşük başlangıç ​​maliyeti sunabilir. Bu işletmeler arasında , ev ve iş onarım ve bakım hizmetleri, evcil hayvan bakımı ve diğer yaratıcı hizmet modelleri bulunmaktadır. İşte dikkat etmeniz gereken birkaç şey:

  1. Franchise’ınızın (bayiliğinizin) güçlü bir pazarlama programı sunduğundan emin olun. Mobil işletmeler, trafiğe kapalı trafik avantajına sahip olmadığından, dışarıdan pazarlama çabalarıyla tüm işlerini oluşturmaları ve yapabilmeleri durumunu gerektirir.
  2. Verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için teknolojiyi kullanın.

Gıda Franchise’ları

Franchise sistemleri arasında standart restoranlar, perakende satış, otel, mağaza ve ofisler bulunmaktadır. Bu model, dışarıdan pazarlama veya satış gerektiren iş modellerinin aksine, müşterilerin kendilerine gelmelerine daha rahat olan biri için daha uygun olabilecek, potansiyel olarak içeriye giren trafiğin potansiyel avantajını sunar. Bu modelde bir  franchise satın almaya karar vermeden önce, aşağıdaki maddeleri akılda tutmak isteyeceksiniz:

  1. Franchise yerinin başarısında en önemli üç faktör olduğu söylenir . Doğru durum tespiti, en iyi konumu sağlamak için kritik önem taşır. Franchise veren site seçimi yardımı sağlayabilir veya sizi en iyi seçenekleri bulmanıza yardımcı olabilecek nitelikli servis sağlayıcılara yönlendirebilir.
  2. İyi bir gayrimenkul danışmanı ile çalışın. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını düşündüğünüzden emin olmak için birkaç brokerle görüşmelisiniz.

Franchise sahiplerinin çoğu iş yaşam tarzlarının bir iş modeli seçiminde belirleyici bir faktör olduğunu bildiriyor. Seçmeden önce ideal işinizle nasıl eşleştiğini görmek için her bir franchise modelinin “hayatınızdaki günü” düşünün. Her bir iş modelin nasıl işlediğine dair iyi bir fikir edinmek için mevcut franchise’ları ziyaret edebilir, düşündüğünüz sektörün rakam ve verilerini araştırabilirsiniz.