Gelişen Bir Franchise Organizasyonu Oluşturmak İçin Bu 3 Stratejiyi Kullanın

Franchise Danışmanlık - Franchise - Gelişen Bir Franchise Organizasyonu Oluşturmak İçin Bu 3 Stratejiyi Kullanın

Bir lider olarak bir franchise organizasyonu geliştiriyorsanız, inançlarınızı ve stratejilerinizi potansiyel franchise sahiplerine açıkça ilettiğinizden emin olmak sizin göreviniz için önemlidir.

Uluslararası Sağlık ve Spor Kulübü Derneği’ne (IHRSA) göre butik fitness endüstrisi her zaman yüksek . Tüketiciler, daha küçük stüdyoların, büyük kutu spor salonlarına kıyasla daha fazla kolaylık, çeşitlilik ve özelleştirilebilir egzersiz planları ve kurslar sunduğunu söylüyor. IHRSA ayrıca, 2012-2015 yılları arasında geleneksel spor salonlarına üyeliğin yüzde 5, butik stüdyolara üyeliğin ise yüzde 70 oranında arttığını tespit etti.

Butik fitness sektöründe büyüyen bir franchise organizasyonu Xponential Fitness. Şu anda barre, bisiklet, dans, Pilates, streç, kürek, yoga ve koşu gibi birçok dikey alanda sekiz dalı franchise markası olarak sunan çok çeşitli bir franchisor olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda 2500’den fazla konumu temsil etmektedir.

Las Vegas’ta düzenlenen 2019 Uluslararası Franchise Birliği etkinliğinde Xponential kurucusu ve CEO’su Anthony Geisler şu ifadeleri belirtti.

Xponential’ı piyasaya sürmeden önce Geisler, LA Boxing franchise sisteminin Kurucusu ve CEO’su oldu. Kariyeri boyunca başarı hakkında ne öğrendiği hakkında konuştu ve Xponential ekibinin yaşadığı üç stratejiyi paylaştı.

 “Ne kadar sert vurduğun değil, ne kadar sert vurulabileceğin ve geri dönebileceğin”.

Belki de LA Boxing Franchise sisteminin kurucusu ve eski CEO’su olduğu için şaşırtıcı değil, ancak Geisler’in en sevdiği filmlerden biri Rocky . Filmdeki en sevdiği alıntılardan birinin Rocky, “Ne kadar sert vurduğun değil, ne kadar sert vurulabildiğin ve ayağa kalkabileceğin” dediği zamandı.

Geisler, özellikle onunla çıkışa girdiğini söyledi, çünkü dayak ne kadar vahşi olursa olsun, Rocky savaşmaya devam etti.

Rakipleri, kendilerini toplayabildikleri kadar sert bir şekilde Rocky’ye vururlardı, ancak çoğu durumda, onu ayaklarının üzerinde tutan yumrukların üzerine zafer kazanmanın hedefi buydu. Bu felsefe, Xponential’in ahlakının büyük bir parçası haline geldi.

Franchise başarısının sebatla ve işler zorlaştığında savaşmaya devam etme istekliliği ile ilgisi var. Bu temel inanç, Xponential’in franchise sahipleriyle de paylaşılıyor, bu yüzden savaşmaya ve kazanmaya hazırlar.

“Hiç geride kimse kalmadı”

Geisler, tüm işletmecilerine olan bağlılığını anlamalarına yardımcı olmak için, franchise sahiplerinden biri hakkında bir hikaye anlattı.

Pure Barre markasını edindikten kısa bir süre sonra ihtiyacı olan bir franchise sahibi ile temasa geçti. Ev sahibinin kira sözleşmesini sona erdireceğini açıkladı. Onu işten çıkaracağını söyledi.

Geisler bunun olmayacağını söyledi. Ekibini topladı ve sahibinin işini kaybetmediğinden emin olmak için bir plan yürüttü; bu da franchise alanını savunmak için uygun kaynakları ve insanları bir araya getirmeyi içeriyordu.

Bu plan franchise girişimcisinin işi için savaşmasına yardımcı olmak için zaman ve para harcadılar ve birlikte kazandılar.

 “Yarattığımız şey her neyse aslında, hız için inşa edildi”

Geisler, LA Boxing markasını geliştirirken başarılı franchise organizasyonlarını geliştirme konusundaki yaklaşımını artırdığını ve Xponential’taki her bir markanın temeli haline geldiğini söyledi. Verimlilik tarafından yönlendirildiğini söylüyor.

Geisler, “Yarattığımız her bir şey hız için inşa edildi” dedi. Hedefinin, stüdyo tasarımı, pazarlama ve müşteri hizmetleri programları ve operasyonel sistemler ve stratejiler için şirket çapında temel bir temel oluşturarak franchise ve genel markayı hızlı bir şekilde ortaya koymak olduğunu belirtti.

Verimli sistemler yaratmak ve uygulamak, franchise modelinin temel taşıdır. Xponential Fitness, temel inançlarına sadık kalarak ve şirketin franchiselar’ına inanan operatörleri bularak gelişen bir franchise organizasyonu kurdu.

Tüm bu seçeneklerle birlikte, güçlü liderlik, bir butik spor franchise’ı başarılı, diğeri başarısızlığa uğratan farklılaştırıcı’dır.

Bir franchise satın almak isteyen adaylar yani girişimciler için, şirketin liderliğinin kendinize uygun olduğundan emin olmak için her zaman uygun araştırmayı yapmak önemlidir. Marka ile uzun süredir iş dünyasında olacaksınız ve işinizi büyütürken liderlik ekibiyle birlikte çalışmaya istekli olmanız şarttır.