Franchise Satışınızı,Covid-19 Sırasında Yönetmenin 6 Basit Etkili Yolu

Franchise Danışmanlık - Franchise - Franchise Satışınızı,Covid-19 Sırasında Yönetmenin 6 Basit Etkili Yolu

Türkiye’de 9 Mart haftası başladı. 10 Mart günü , manzara hepimiz için tamamen değişmişti. Şimdi, tüm bu haftalar sonra, hala çok fazla belirsizlik var. Bununla birlikte, artık son 30 güne olan etki hakkında daha fazla şey biliyoruz, bu da gelecek 30’a ilerleyen kararlar hakkında daha fazla netlik sağlamalıdır. Bu nedenle, franchise alımınıza gelince, şunu öneriyoruz:

Franchise’ı yeniden değerlendirmek için zaman ayırın.

İşte kullanabileceğiniz 6 etkili basit yaklaşım:

1) 13 haftalık işe alım nakit akışı tahmini

Giderleri ve gelirleri şimdi bildiklerinize göre yeniden ziyaret edin ve ayarlayın. Gördüklerinize şaşırabilirsiniz.

2) İşe alım organizasyon şeması

İşe alım ekibinizin büyüklüğünden bağımsız olarak, tüm çeşitli roller ele alınmalıdır. Bazılarınız  sayısını azalttı, ancak bir veya iki kişilik bir ekibiniz olsa bile roller hala doldurulmalıdır. İşe alımda beş temel rol olduğunu öğretiyoruz: yönetici asistanı, yönetici, koordinatör, işe alım ve randevu belirleyici olan kişi.

3) Mesajlaşma, konumlandırma ve olası satış oluşturma

Bugün bildiklerinize dayanarak markanızın mesajlaşma ve konumlandırma doğru mu? Web siteniz, e-posta damlama kampanyaları, pazarlama materyalleri, marka sunumları vb. hakkında bahsediyorum. Bugün bir potansiyel veya adayın zihninde alakalı olanlarla konuşmalıdır. Olası satış oluşturmak için doğru kanalları mı kullanıyorsunuz? Bu bölgeye henüz dokunmadıysanız, şimdi başlayın!

4) Konuşma parçaları

Randevu belirleyicileri ve Franchise Satış Yöneticileriniz, franchise adaylarına mutlaka soracağı kilit konular hakkında güncel ve ilgili konuşma yollarına ihtiyaç duyarlar. Eğer tökezliyorlarsa, bir soru hakkında konuşuyorlarsa veya bir şeyi “döndürmeye” çalışıyorlarsa, bu kötüdür. Hazırlanmalı, şirketin pozisyonu ve düşünceleri ile uyumlu ve kendinden emin olmalılar. Franchise Satış Ekibinizi hazırlayın.

5) Gelecek 30 gün için tanımlayın, tartışın ve çözün

Bu, olması gerekenin eylem planıdır. Bu altı veya 12 aylık bir planlama değildir. Önümüzdeki haftalarda fark yaratacak olan şu anda veya önümüzdeki birkaç gün içinde ne yapılması gerektiğine yoğun bir odaklanma.

6) 30 gün içinde tekrarlayın!

30 gün içinde işler kesinlikle farklı olacak.

Hadi Franchise Satış’larımızı arttıralım !