fbpx

Covid19 süresinde Franchise’larınızın aktif olmasını sağlayacak 5 yol

Franchise Danışmanlık - Franchise - Covid19 süresinde Franchise’larınızın aktif olmasını sağlayacak 5 yol

Bir medya şirketi, Nisan ayının başlarında bir ton sağır iş talep e-postası gönderirken, dünya hala pandemi’nin tahtında, tüm franchise yerlerine ve ana marka ile birlikte çalıştığı yanlış öncül altındaydı. Tarihin, ekonomik krizler sırasında reklama yapılan harcamaların iş oluşturduğunu gösterdiğini tavsiye etti. Marka medya şirketinin kampanyasını durdurmadan önce bir franchise sahibi satış temsilcisine, “Sadece hayatta kalmaya çalışıyorum ve işimi kaybetmemeye çalışıyorum; reklamcılık benim en büyük endişem değil. ”

Bu, zamanlarda birçok kişi tarafından hissedilen anlaşılabilir bir duygudur. Tünelin sonunda ışığı görmeye başladığımızda ya da en azından bir tane istedikçe, kaçınılmaz olarak işimizi nasıl inşa edeceğimizi planlamaya başlıyoruz. İşler kesinlikle aynı olmayacak, belki de böyle olmalarını istememeliyiz ve iyileşme yolu uzun olacaktır. Öyleyse eldeki göreve nasıl yaklaşmalıyız? En iyisi için umut? Agresif ol? Bekle ve gör? İndirim? Harcama?

Bir bilmecemiz var

Bugün kendimizi nasıl ele aldığımız gelecekte hatırlanacak. Ayrıca gelecekte nasıl başaracağımızı da etkileyecektir. Geri dönüş uzun ve zor olacak. Belki de geri dönüş yolu değil, gelecekte nasıl çalışacağımızı yeniden tasarlama ve bir şeyleri görme ya da bir şeyleri düşünme şeklimizi değiştirme fırsatı.

Pazarlama ve medya alanında bir teknoloji şirketi olarak, sınırları zorlamak ve imkansız sorunları çözmek için her zaman kendimize meydan okuyoruz. Bu özel sorunu henüz düşünmedik: küresel bir ekonomik kapanma. Ancak bu, felsefemizi değiştirmez – sadece çözüm tanımlama ve sağlama yaklaşımımız.

Bu küresel krizden çıkan en büyük mantralardan biri “Biz bu birlikteyiz”. Eğer hepimiz birbirimize yardım edersek, hepimiz yeniden yükseliriz. Ancak bu yardımın gerçek olması gerekir ve hiçbir şekilde, şekilde veya modada armağan edilemez.

Bu amaçla, iş kurma işine nasıl geri dönüleceğine dair 5 kılavuz ve öneri.

  1. Müşteri tabanınıza nasıl yaklaşacağınız konusunda stratejik olun.

Bu açık görünebilir, ancak genel olarak veri analizi eksikliği veya veri tarafından boğulmuş olması nedeniyle her zaman adressizdir. Müşterilerinizin aktif, yeni mi yoksa yeni mi olduğunu anlayın ve uygun şekilde mesaj gönderin.

Bir veri toplama pazarlama şirketi ile ortaklık kurarak veya şirket içi yeteneğinizi kullanarak, iletilerinizi ulusal veya yerel düzeylere göre bölümlere ayırabilmek için bilgileri gezinin, damıtın, inceltin ve anlayın. Yapay zeka (AI) modellerini eğitmek için çok fazla veriye ihtiyacınız var, bu yüzden veri yakalamıyorsanız, şimdi başlayın ve tüm otomatik ve programlı seçenekleri daha etkili hale getirebilirsiniz.

  1. Otomasyon ve programlı çözümlerden yararlanın.

Herkes daha az bütçeyle ve daha küçük personelle uğraşmakla kalmayıp aynı zamanda katlanarak daha iddialı hedeflerle de ilgileniyor. Ancak, AI çözümleri bazen belirsiz ve erişilemez hissedebilir.

Yaratıcı sürüm oluşturma, konum otomasyonu, arka uç kural uygulaması, müşteri verilerinin bölümlere ayrılması ve hedeflenmesi, kişiselleştirme ve programlı medya satın alımları mümkündür ve uygulanması ve uygulanması zor değildir. Geri dönmeye hazır olabilmeniz için işiniz için anlamlı olan çözümlerden nasıl yararlanacağınızı öğrenmeye başlamak için bu zamanı ayırın.

Yapay zeka bir insan gibi öğrenir, ancak bir makine gibi ölçeklenebilir ve günümüzün zorlu ortamında daha da kritik öneme sahiptir. (Muhtemelen daha küçük olan) ekibiniz, otomasyon düzeniyle sofistike pazarlama ve medya planları oluşturabilir.

  1. Satış ve trafiği artırmaya odaklanın.

Bu pandemi’nin felaket etkilerinden finansal olarak geri tepmeye mantıksız gelebilir, ancak kar ve marjlara odaklanmak sonuçta işinizi zorlaştıracaktır. Doğal içgüdümüz, kayıplarımızı telafi etmek için yakın vadede fiyatları artırmak olacaktır.

Süreklilik konusunda gelecekteki fiyatlandırmadan daha fazla endişe duyun. Her şey düzelmeye başlayana kadar fiyatlandırmayı beklemenizi ve ardından fiyatlandırma stratejinizi değerlendirmenizi öneririm.

 

  1. Medya odaklı olun.

Bu zamanlar göz alıcı reklamlarla ilgili değil, işinizi mağazanıza / konumunuza / web sitenize / markanıza yönlendirmenin etkili ve etkili yollarıyla ilgilidir. Bir medya iş ortağıyla çalışırken, iş ortağınızın belirli bir medya aracına kazanılmış bir ilgisi olmaması önemlidir, böylece konumların ve markaların müşteri tabanınıza ulaşmanın en verimli ve etkili yolunda gezinmesine yardımcı olabilir.

Tek çözüm satan yerel satış temsilcilerinden uzak durun ve ürünün kalitesine ve erişimine eleştirel bir şekilde bakın. Tüm medya ortakları da büyük hizmetkarların maliyetiyle gelmiyor. İhtiyaçlarınızı karşılayan ve planlama, satın alma ve insan ticareti yükünü hafifletebilecek bir ortak arayın.

  1. Müşteri hizmetleri en büyük varlıktır.

Bu, herhangi bir işletmenin temel dayanağı, ama şimdi her zamankinden daha fazla – ve bu bariz olanı belirtiyor. Müşterilerinizin işletmelerini elde tutma şansınızı artırmak için işletmenizin müşteri hizmetleri yönüne odaklanın.

Sıradaki ne?

Sonuç olarak, bunun içindeyiz. Fikirleri Paylaş. Kaynakları paylaşın. Çözümleri paylaşın. Zekayı paylaşın. İşletmeyi paylaşın. Hadi ileriye giden yolu bulalım. Birlikte geri döneceğiz, yeniden tanımlayacağız veya yeniden tasarlayacağız. Birbirinize karşı nazik olun.Bu bizim yeni küresel mantramız olabilir.