Başarılı Bir Franchise’ın 5 Unsuru

Franchise Danışmanlık - Franchise - Başarılı Bir Franchise’ın 5 Unsuru

Mükemmel bir franchise almak istiyorsun.

Kalbinizde, muhtemelen mükemmel bir franchise bulunmadığını biliyorsunuz. Ama öyle olsaydı, mükemmel bir franchise işletmesi nasıl olurdu?

Bir franchise’ın mükemmel olması için sahip olması gereken birkaç şey var.

1.  Güçlü İş Sistemleri

İş sistemi olmayan bir franchise franchise değildir. Ölüm kapısında bir iş.

Sonuçta, franchise iş modeli, sistemdeki  sistemler de dahil olmak üzere sistemle ilgilidir .

Satın almak için bir franchise ararken, sistemlerinin ne kadar iyi olduğunu öğrendiğinizden emin olun. Bu, ödediğiniz bedelin bir parçası.

2. Ciddi Marka Gücü

Yıllar boyunca birlikte çalıştığım insanların çoğu, tanınabilir bir markaya sahip bir franchise satın almakla ilgilendiklerini söylüyor . Ancak büyük bir markaya sahip olan franchise’ları satın almak zor olabilir.

Tanınabilir bir marka olmadan (bazı durumlarda) sadece bir franchise yerine daha pahalı olacaklar, ancak bölgenizde mevcut herhangi bir yeri olmayabilir.

Bir franchise “markalı” ise, bu genellikle popüler olduğu anlamına gelir. Ayrıca uzun zamandır etrafta oldukça fazla franchise olduğu anlamına da gelebilir  ve bu yüzden bir yer bulmak zor olabilir.

* Herhangi bir kuralın istisnaları vardır.

3.Yenilik

Hızlı tempolu zamanlarda hayatta kalmak için mükemmel bir franchise iş fırsatı için, şirket ofisi her zaman yenilik yapmanın yollarını arıyor olmalıdır.

Günümüz tüketicileri tutarlılık gibi- yeni şeyler denemeyi de severler. Buradaki örnek: Mc Donald’s. Herhangi bir Mc Donald’s franchise’ına girebilir ve bir Big Mac sipariş edebilirsiniz. Ayrıca çikolata sallamalarından birini sipariş edebilir ve lezzetli sıcak elmalı turta alabilirsiniz. Zımba teli. Ancak, bir çalışandan bir Mc Café  Iced Mocha sipariş edebilir ve   pahalı kahve makinelerinin birinde üretildiğini izleyebilirsiniz .

Sürekli yenilik yapan bayilerimiz, bayileri ve markaları için başarı şanslarını artıran bayilerdir.

4.  Güçlü Franchise Eğitimi

Bir franchise alacaksınız, işletmeyi yürütme konusunda kendinizden emin olmanız gerekir.

Kendinden emin olmanın tek yolu eğitilmek. Markanız’dan aldığınız eğitim çok önemlidir. Endişelendiğim sürece şaşırtıcı olması gerekiyor.  Franchise işinizin günlük işlemleri hakkında her şeyi bilmeniz gerekir  .  Mükemmel bir dünyada, herhangi bir potansiyel “ sürpriz ” zaten franchise veren tarafından ele alınmıştır. Unutma, kanıtlanmış bir iş sistemi satın alıyorsun. Bu, bir franchise vermenin tutması gereken sözlerden biri.

Büyük bir franchise araştırması  yaparsanız, sözün tutulup tutulmadığını önceden bileceksiniz.

5. Zengin Franchise

Mükemmel bir franchise zengin franchise sahip olacaktır.

Tabii ki, bazıları zaten varlıklıydı … Onlar sahip olmadan önce, ama daha derine inmeni istiyorum. En iyi alıcıları aramanı istiyorum. Bulması zor olmamalı.

Büyük franchise verenler, franchise karlılığına odaklananlardır.

Çok karlı franchise alan bir franchise veren yardım edemez ama büyür.