fbpx

2020 Franchise Satış Endeksi Raporu

Franchise Danışmanlık - Franchise - 2020 Franchise Satış Endeksi Raporu

Önemli bir raporu sizlerle paylaşmak isteriz;

FranConnect geçen hafta 2020 Franchise Satış Endeksi Raporunu yayınladı. Şimdi beşinci yılında, bu yıllık franchise satış durumuna ilişkin veri, analiz ve iç görü kaynağı, salgının ekonomik gerçekleriyle yüzleşmek isteyen franchise girişimcisi için en iyi uygulamaları içeriyor.

Bu yılki baskı, 9 dikey pazarı temsil eden 597 franchise markasının anonimleştirilmiş ve birleştirilmiş verilerini karşılaştırıyor: Kişisel Hizmetler; Hızlı Servis ve Hızlı Günlük Restoranlar Masa / Tam Hizmetli Restoranlar; Konaklama; Perakende Gıda; Perakende Ürünler ve Hizmetler; Emlak; İş hizmetleri; ve Ticari ve Konut Hizmetleri.

“Bu yılki rapor, o zamanlar tam istihdam ekonomisinin sonucu olan pandemi’den önce franchise satışlarında kayda değer bir düşüş olduğunu doğruladı. Ve şimdi, işsizlik oranlarının artmasıyla, bu çalkantılı zamanlarda yeni fırsatlar ve kontrol duygusu arayanlar için acele edilecek ”dedi. FranConnect Franchise Operasyonları Başkanı Keith Gerson. “Salgın hastalığın başardığı şey, birçok franchise satış programında ve sisteminde var olan çatlakları ortaya çıkarmak.”

Rapordan elde edilen en önemli bulgulardan bazıları, franchise markalarına satış etkinliklerini iyileştirmek için bir kılavuz olarak hizmet edebilir:

  • Marka başına toplam ortalama potansiyel satış hacmi, 2019’un tam istihdam ekonomisinin etkileri nedeniyle yıldan yıla% 12 düştü.
  • Franchise geliştirme ekipleri, daha küçük bir potansiyel satış havuzu için daha güçlü rekabetle mücadele ederken, toplam anlaşma kapanış oranı (kurşun-anlaşma oranı) yıldan yıla% 10 azaldı.
  • Franchise portalları en çok aday müşteri oluşturdu, ancak kapalı anlaşmalar açısından dördüncü sırada yer aldı.
  • Yönlendirmeler ve brokerlerin, bir önceki yıla göre satıştan satışa dönüşüm oranlarına dayalı olarak anlaşmaların kapatılmasına yardımcı olmada önemli ölçüde daha etkili oldukları kanıtlandı.
  • Anlaşmalarla sonuçlanan olası satışların% 85’i, sorgulamadan sonraki ilk 4 saat içinde iletişim kurarak “olası satış hızını” gösterdi.
  • Aday müşteri takibi süreçleri çoğu organizasyonda yeterince uygulanmamaktadır, çünkü tüm aday müşterilerin yaklaşık dörtte üçü anlamlı yanıtlar alamamıştır.