Ayhan Kaya

Çukurova Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına Astel Kâğıtçılık A.Ş Kalite Bölümü’nde yönetici olarak başlayan Ayhan Kaya, Deva Holding’de mümessillik ve Bölge Yöneticiliği ve ardından Fako İlaç Şirketi’nde Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.

2002 yılında kendi işini kurmak üzere profesyonel hayata bir süre ara vererek “araç takip sistemleri” üzerinde çalışmıştır. Profesyonel hayata geri yeniden dönüş yapan Ayhan Kaya, 2003 – 2007 yılları arasında, Kargo ve Taşımacılık, Dermo kozmetik, GSM gibi sektörlerde, Satış ve Pazarlama Müdürlüğü pozisyonlarında görev almıştır.

2007 – Eylül 2013 yılına kadar uluslararası bir gayrimenkul franchise markasında Franchise Satış Yöneticisi olarak görev alan Kaya, çalıştığı döneme Franchise Satış Dalında 101 Ülke danışmanları arasında

2008 yılında Franchise Satış Dünya Dördüncüsü
2009 yılında Franchise Satış Dünya Birincisi
2010 yılında Franchise Satış Dünya Birincisi
2011 yılında Franchise Satış Dünya Birincisi
2012 yılında Franchise Satış Dünya Birincisi

olarak 200’ün üzerinde Franchise vermiştir.

2013 Ağustos ayında dünyanın en büyük ve en eski firması COLDWELL BANKER’ın Türkiye operasyonuna şirket ortağı olarak katıldı. Halen bu pozisyonda devam etmektedir. Franchise Satış Lideri olarak görev yaptığı süre içinde şirketinin nicelik olarak %400 büyümesini sağlamıştır. Böylelikle COLDWELL BANKER Türkiye global yapı içerisinde Avrupa’nın ve orta doğunun en hızlı büyüyen ve en değerli ülkesi seçilmiştir. Kaya yurt dışı deneyiminden sonra, gıda sektörüne giriş yaparak NEW YORK CİTY HOT DOG franchise markasının kurucusu olarak Türkiye Master Franchise hakkını almıştır. Türkiye’de hali hazırda gıda, gayrimenkul, hizmet ve bir çok farklı sektörde franchise markalarına danışmanlık vermeye devam etmektedir.